Co dokáže polyuretanový obal na Xiaomi Redmi Note 7

Některé obaly na mobilní telefony se vyrábí z eko-kůže. Co to vlastně je?

Co dokáže eko-kůže

Zázračný polyuretan – nebýt polyuretanu, možná bychom dnes spali pouze na slamnících nebo jiných přírodních materiálech. Žádný jiný plast nemá takové vlastnosti, aby byl dostatečně pružný, pevný, prodyšný, příjemný na dotek a zdravotně nezávadný. Polyuretan zná většina z vás pod obchodním názvem „molitan“, matrace z molitanu dosud nedokáže zastoupit jiný syntetický materiál natolik, abychom po něm zatoužili jako po něčem lepším.

mobil v ruce

Nejen matrace – z polyuretanu se ovšem nezhotovují pouze silné desky pro výrobu matrací, upravuje se i do podoby tenkých fólií, z nichž vznikají různorodé výrobky, kde jsou výše jmenované vlastnosti tohoto materiálu klíčové. Velký objem výroby tvoří obuv, kde není nutné využívat přírodní kůži a kvůli tomu usmrcovat zvířata, polyuretanové stélky bot jsou dostatečně pevné a prodyšné, aby odolávaly tlaku chodidla při chůzi a zároveň z jeho povrchu odváděly pot.

kabelka s mobilem a dalšími věcmi

Pevnost, pružnost a prodyšnost využijeme také u obalů na mobilní telefony. Stoprocentní polyuretan s názvem eko-kůže je tím ideálním prostředím, kde bude telefon dostatečně chráněný před prachem a hrubším zacházením a zároveň bude od jeho povrchu odváděna přebytečná vlhkost.

Eko-kůže dobře vypadá – polyuretan je možné zpracovávat tak, že vytváří na povrchu strukturu podobnou pravé kůži a navíc jej lze libovolně obarvit do různých atraktivních barevných odstínů a vzorů. V případě obalů Xiaomi Redmi Note 7, které jsou koncipované jako kapesní diář či zápisník, jde o velmi zajímavé, pohledné výrobky, s nimiž můžete brát telefon do společnosti, na plesy, na oslavy, do zaměstnání, můžete s ním cestovat vlakem či autobusem a stále bude ve vašich rukách budit dojem elegance, i když ten váš mobil nebude patřit k těm nejdražším.