Tipy na levné cestování

Všichni víme o místě, kam bychom se jednou rádi podívali, ale momentálně to není zcela možné. Jestliže se však nebojíte dobrodružství a máte odvahu, vyzkoušejte některý z našich tipů a přesvědčte se, že cestování nemusí být nákladné.

  1. Využijte levné letenky

Vyzkoušejte akční letenky https://levneletenky.cz/, které nabízí nejlepší a hlavně nejlevnější spojení. Je dost možné, že se nebude jednat o přímé lety a několikrát bude nutné přestupovat. To vše se ale zobrazí na ceně, která je mnohonásobně krát menší než v jiných případech. Některé internetové stránky nabízí možnost letenky do jimi zvolených destinací za výhodné ceny. Dále se také musíte smířit s tím, že odlet není vždy z České republiky ale mnohdy i ze sousedních států.

rýžové pole

  1. Málo nároků, spousta zážitků

Cestování vyjde značně levněji, jestliže nebudete nároční. S sebou si vezměte pouze batoh a několik nutných věcí. Budete překvapeni, jak málo toho doopravdy potřebujete. Dopravu nechte na náhodě. Využijte akční letenku, stopujte, využijte dálkové autobusy. Vždy ale buďte dostatečně opatrní a na výpravu se vydejte minimálně ve dvojici. Předem se informujte o místních poměrech a nikdy nenavštěvujte místa, která nemají dobrou pověst.

levné cestování

  1. Bez práce nejsou koláče

Jestliže nemáte dostatek finančních prostředků, můžete v navštívené destinaci pomáhat místním farmářům, pracovat na stavbě nebo se stát plavčíkem. Za získané peníze můžete procestovat další část destinace nebo zůstat a objevovat aktuální město. Přivýdělky při cestování jsou skvělým prostředkem jak cestovat kvalitněji, déle a dál než jste původně zamýšleli. Navíc můžete získat přátele, ke kterým se pak rádi budete vracet, dopisovat si a vytvořit mezi sebou silné pouto. Jestliže budete cestovat během svátků, můžete se seznámit s místními kulturami, jídlem a tradicemi, které jsou všude naprosto odlišné, přesto velmi zajímavé.

5/5 - (3 votes)