Ekonomika

Chcete hypotéku, aniž byste dokládali své příjmy?

V dnešní době není žádným překvapením, že lidé si berou úvěry s velkou hodnotou. Je to zkrátka nutné, pokud si chce člověk koupit nějaký dům či třeba byt. Pokud proto pokukujete po nějakém úvěru, možná vás zaujme právě ten, u něhož není třeba složitého schvalování. Nejčastějšími poskytovateli těchto úvěrů jsou nebankovní společnosti, které mají jednu nevýhodu – nikdy nevíte, co od nich čekat.

finance v bance

Jak se vyznat v nabídce nebankovních společností?

Abyste mohli být úspěšní s výběrem úvěru, musíte se vyznat v základních termínech, které jsou v oblasti hypoték důležité. Především to je RPSN neboli roční procentní sazba nákladů. Ta vlastně vyjadřuje, jak je daný úvěr výhodný nebo nikoliv. Není to však jediná charakteristika úvěru. Důležitou charakteristikou je také obecně výše měsíční splátky nebo také doba splatnosti úvěru. Pokud byste neměli o těchto charakteristikách žádný přehled, mohlo by se stát, že s úvěrem nebudete v závěru spokojeni.

Nečekejte na výhodnější nabídku

Nejrůznější společnosti se o své klienty často přetahují. Snaží se jim nabídnout ještě výhodnější úvěry, které jsou pro klienty atraktivnější. Často to jsou však úvěry, které s ničím seriózní nemají vůbec nic společného. Takových nabídek byste se měli vyhnout, neboť by to pro vás mohlo znamenat velké špatné.

odložené peníze

Mějte jistotu a nic nezanedbejte

Výběr úvěru by měla být velká událost. Tu nesmíte podcenit, neboť by to mohlo znamenat něco velmi nepříjemného. Přeci jenom se jedná o záležitost, která bude ovlivňovat váš život po několik desítek let, což je velmi dlouhá doba. Vždy se tedy pečlivě rozmyslete, zdali je daná nabídka opravdu výhodná nebo nikoliv. Co by vám mohlo při tomto výběru pomoci?

  • Odborné poradenství
  • Přátele, rodina
  • Zdravý selský rozum
  • Základní poznatky ekonomiky a matematiky

Jakmile se budete řídit obecnými radami, nemůže se stát, abyste vybrali špatný úvěr, byť to bude hypotéka bez doložení příjmu od nebankovní společnosti.