Nezařazené

Dovolená u vody spojená s rybolovem nemusí být jen snovou představou

Česká republika je jednou z nejkrásnějších zemí světa a prožít tu lze dovolenou, na kterou se nezapomíná. Můžete se například vydat k hornímu toku Vltavy, jehož přehledné široké meandry lákají statisíce turistů z tuzemska i z okolních států.
lodky pod zámkem

Proč právě Vltava

Čistota vody – Vltava je na horním toku považována za nejčistší řeku v Čechách, protéká přírodní rezervací a pod nádrží Lipno je koryto veskrze kamenité bez bahenních nánosů. Voda je průzračná desítky kilometrů, přesvědčit se o tom můžete v dolních partiích pod hradem Dívčí Kámen, kde obvykle končí vodáci svá putování. Ubytovat se v některém z kempů nebo v pohodlném penzionu poblíž vodní hladiny je výbornou volbou, jak trávit letní dovolenkový pobyt v tuzemsku velmi levně a především v překrásném poklidném prostředí.
Klid a pohoda – vlahé letní noci, večerní posezení u táboráku nebo pod altánem zahradní hospůdky a klid a pohoda, tohle vše je běžnou praxí v této jihočeské oblasti. Krajina je pokryta převážně smrkovým porostem, který střídají prostorné louky, a kopcovitý reliéf láká navštívit některá místa, odkud je kolem nás překrásný výhled. Nádherná panoramata na vás čekají nad kempy na Dívčím Kameni, v Zátoni a ve Zlaté Koruně – je skutečně z čeho vybírat.
vodáci v Krumlově
Přírodní a kulturní památky na dosah – těch je zde opravdu mnoho, mohli bychom jmenovat ty nejzajímavější – renesanční zámek v Českém Krumlově s rozsáhlou zámeckou zahradou a přírodním amfiteátrem, městskou památkovou rezervaci, hrad Rožmberk, klášter Zlatá Koruna, zříceninu hradu Dívčí Kámen, klášter Vyšší Brod.
Výborná dostupnost po silnici – horní tok řeky lemuje prakticky po celém úseku silnice první třídy, která směřuje podél lipenské vodní nádrže přes Vyšší Brod a Český Krumlov až do Českých Budějovic. Je tedy víceméně vyloučeno, že by nebylo možné dopravit se do jakéhokoli kempu autem, případně využít jízdní kolo nebo motocykl.