Jaká použít zábradlí na balkon


Balkóny jsou již odedávna pevnou součástí našich obydlí. Umožňují mnoho věcí, které by jinak nebyly možné, především těm, kteří žijí v panelových domech a nemají tedy vlastní kousek zahrádky.typické balkóny na paneláku
 
Předně je tam možné posedět na čerstvém vzduchu, aniž bychom museli chodit někam ven. To ocení především v zimě kuřáci, kterým zbytek rodiny zakazuje zapálit si uvnitř. Například večer se tak nemusí kvůli tomu plně oblékat, stačí pouze vylézt ven.
 
Ale ani v létě nepřijde zkrátka. Nabízí rodině posezení, kdy mohou popíjet kávu a kochat se výhledem – tedy pokud zrovna pod jejich okny nevede rušná hlavní silnice. V takovém případě je nejspíš lepší nechat dveře zavřené.
 
A když už je řeč o dveřích, nesmíme zapomenout ani na větrání, zvlášť v létě, kdy pomáhá tvořit příjemný vánek. Tedy pokud nemáte doma nainstalovanou klimatizaci.
 
V neposlední řadě umožňuje také sušení prádla venku a letnění rostlin. A mnoho z nás ví, jak odlišný je pocit z prádla, sušeného venku na vzduchu, a toho, které bylo doma nebo dokonce v sušičce. To se zkrátka nedá srovnat.
 
Avšak o balkonu nelze mluvit bez toho, že bychom zmínili zábradlí. To je jeho důležitou součástí, neboť se díky němu cítíme bezpečněji i v pátém patře, a také značně zmírňuje riziko, že z balkonu spadneme dolů.
 
Víme, že zábradlí na balkon může být z mnoha materiálů. Které jsou ale ty nejlepší a nejpoužívanější? To závisí hodně na době, kdy byl daný dům stavěn, i na samotném typu domu.
 
Na panských domech, zámcích a hradech převažoval ozdobný, kamenný typ. Kámen byl totiž považován za velmi kvalitní, trvanlivý materiál, odolný vůči vnějším vlivům. To platilo především například pro žulu či mramor.balkón s výhledem na jezero
 
Jiným běžným druhem, který se používá ještě dnes, je dřevo. K vidění je převážně na rodinných domech. Je pravda, že potřebuje trochu více péče, avšak i tak vypadá velmi dobře. U panelových domů bylo pro změnu vsazeno na kombinaci kovu a skla, jako odolného materiálu, umožňujícího dobrý výhled.
 
A co vy? Jaký typ máte doma? A chtěli byste ho změnit?