Produkty

Jaký dům si vybrat?

Před stavbou domu je potřeba si najít pozemek, což dnes není záležitost na pár dní, ale spíše na pár měsíců či dokonce let. Lukrativní pozemky mají odpovídající pořádně vysokou cenovku, a tak je potřeba hledat dál, pokud je pozemek nad vaše možnosti. Mnoho lidí si začne stavět dům svépomocí, protože tím ušetří hodně peněz. Je ale potřeba si propočítat, jestli je pro vás přednější ušetřit nějaké peníze a prodloužit stavbu, a nebo jestli potřebujete a chcete raději bydlet dřív.

stavba domu

Proč se vám svépomoc prodlouží?
Kdo není z oboru a neumí stavět domy, musí se všechno učit krok za krokem a nejprve si práci vyzkoušet. Práce na domě mu nepůjdou tak rychle, protože to jak se říká “nemá v ruce”. Další zdržení je způsobeno tím, že i ten kdo staví dům musí chodit do práce. Tím ztratíte hodiny a hodiny, které byste mohli věnovat práci na domě. Na stavbu tak budete chodit každou volnou chvíli a možná se stavba domu svépomocí podepíše i na všem zdravotním stavu a partnerském vztahu. Stavět dům touto cestou není snadné.

Když už víte jestli nebude lepší nechat si postavit spíše dům na klíč, můžete si vybrat typové rodinné domy, které nabízí stavební firmy. Stavba domu na klíč je pro řadu lidí tou nejlepší a nejsnazší cestou k vlastnímu bydlení. Stačí si vybrat dům, který vám bude vyhovovat a bude se vám líbit. Firmy jich nabízí celou řadu a každý nabízí něco jiného. Většina lidí si nechá postavit bungalov, protože je to přízemní dům, který se vyznačuje moderní valbovou střechou.

moderní dům

Stavba na klíč znamená jediné – vyberete si dům a pak už jen čekáte, až bude dokončený. Firma vám pak předá stavbu a vy se můžete stěhovat. Jediné co si budete muset zařídit je kuchyňská linka, která v těchto domech obvykle chybí, protože si ji každý chce udělat podle sebe. Rozlučte se s nájemním bytem a užívejte si svůj vlastní dům.