Produkty

Jednoduchý a krásný dárek – náramek přátelství

Byl to takový trend, který frčel na začátku dekády v základních školách. To a bužírky. V dnešní době už to moc mladých nezajímá a ani nemají chuť se naučit takový pásek vytvořit. Což je škoda. Mnohokrát takový dárek potěšil víc, než třeba kazeta se sprchovým gelem a šamponem. Těch váš přítel dostane rovnou několik a originalita se naprosto vytrácí. Proč mu tedy nezkusit vytvořit něco vlastníma, šikovnýma ručičkama?
Co bude potřeba
·         Bavlnky
·         Zavírací špendlík
·         Nůžky (nejlépe kosmetické)
žena s náramkem
Není toho moc, že? Jediná věc, která vás donutí si dojít do obchodu, jsou bavlnky. Výběr barev záleží naprosto na vás. Ale mám pro vás jeden tip – kupte si ty, které k sobě pěkně ladí. Takže například žlutá a fialová. Jak jsem ale řekl, záleží na vás, co vám padne do oka. Při výběru je ale důležité dbát na to, aby bavlnky byly stejně tlusté. Pokud by některé byly tenčí, výsledek by nebyl dle očekávání.
A hurá do toho
Bavlnky si nastříhejte na 8 stejně dlouhých kousků. Délku zvolíte tak, že si nitě omotáte třikrát kolem zápěstí. Obvykle okolo 1 metru. Anebo pokud to máte v oku tak dle vlastního uvážení. Koneckonců raději ať je ustřihnete delší než kratší. Pak už by nebylo pomoci. Následně si na bavlnkách uděláme uzel a propíchneme ho zavíracím špendlíkem. Ale pozor, uvažte ho tak, abyste pak z volných přízí nad uzlem mohli uplést zakončení. Náramek si pak připněte třeba na nějaký polštář, cokoli, co vám bude vyhovovat. Já osobně jsem špendlíky přestal používat a uzlík vždy přilepím slabší lepící páskou ke stolu. Je to pohodlnější.
Teď bude třeba trochu té trpělivosti. Musíme si pro začátek nitě rozřadit. Rády se ale zamotávají. Seřaďte si je podle toho, jaké pořadí barev chcete. Řekněme tedy, že máte tři barvy – zelená, šedá a hnědá. Proužky zelené a šedé barvy chcete mít tlustší, proto si dejte doleva zelenou a vedle ní opět bavlnku stejné barvy.
ukázka náramků
Pak zase dvě šedé a jednu hnědou. První nit v pořadí zleva se nazývá „pracovní“ a překrývá ty ostatní, spodní. Až dojedete první řadu, nit, s kterou jste pletli bude na konci čili úplně vpravo, a ta následující (v tomto případě opět zelená), bude zase překrývat ty další. No, a tak je to pořád dokola, dokud nedojdete k zakončení.
Uzlík uděláme následovně – první bavlnku vezměte do pravé ruky a tu následující napněte v levé ruce. Tu první přeložte přes tu vedlejší, podvlékněte pod ní a protáhněte smyčkou. Utáhneme a vzniklý uzlík se posune nahoru. Stejný postup opakujte u dalších nití. Jen dbejte na to, aby každý následující uzel byl přisunut k tomu předchozímu.
Na konci si nechte dostatečnou délku volných bavlnek pro upletení copánku. Je to takový nejběžnější postup, jak udělat zakončení náramku. Upřímně, při mém prvním pásku byl právě copánek mým kamenem úrazu. Ale vám to zajisté půjde lépe.
No a máte hotovo. Teď náramek stačí předat vašemu příteli, příbuznému či komukoliv jinému.