Produkty

Stylový a přesto levný nábytek

Sehnat nový nábytek za rozumnou cenu je občas velmi náročné. V případě, že potřebujete zařídit celý byt co nejrychleji, je to ještě těžší. Nemusíte však vždy kupovat jenom nový nábytek nebo si ho s trochou trpělivosti můžete vyrobit doma. Jak na to?

Nábytek z druhé ruky

V bazarech a na internetových inzertních stránkách najdete mnoho nabídek levného, zachovalého a pěkného nábytku. Jestliže v sobě máte kutilského ducha, můžete starší nábytek zrenovovat tak, aby vypadal jako nový. Starší věci jsou často kvalitněji provedené než nové, proto vám po opravě vydrží ještě několik let nebo alespoň do doby, dokud si nepořídíte nový.

opravený nábytek

Jestliže na nákup nábytku příliš nechvátáte, můžete na ten správný, který by se vám hodil do bytu, čekat. S opravou starého nábytku je často spousta práce, výsledek však stojí za to. Navíc se renovací zvýší hodnota nábytku a peníze za jeho prodej vám poté můžou pomoci s nákupem nového nábytku.

Vyrobte si nábytek sami

Nevěřili byste, kolik nábytku je možné vyrobit za nepatrnou částku. Velmi oblíbením materiálem pro výrobu nábytku jsou dřevěné palety. Z nich lze velmi jednoduše vyrobit například postel či stůl. Palety však potřebují kvalitní úpravu, aby nedošlo ke zranění a nátěr speciálními barvami na dřevo.

Dalším materiálem používaným při domácí výrobě nábytku je beton. S jeho pomocí můžete vytvořit zajímavé kusy nábytku, které svou originalitou předčí i nový nábytek.

výroba nábytku

Jeden kus může plnit více funkcí

Jestliže vám to prostor nedovoluje nebo nechcete do nábytku investovat velkou částku, zakupte jeden nábytek, který bude plnit více funkcí. Při nákupu gauče se zaměřte na rozkládací funkci. Tak bude možné rozkládací gauč používat jako pohovka i postel. Dalším řešením jsou sedací pytle, které snadno nahradí úlohu pohovky či židle. Velký výběr naleznete na internetových stránkách, kde sedací pytel levně zakoupíte.