Byt

Udělejte si v bytě prostor

Blíží se Vánoce a pro mnohé je to důvod, aby udělali velký vánoční úklid. Je pravdou, že jednou za čas bychom měli udělat pořádek ve svých věcech, v oblečení, a vyhodit věci, které už dosloužily, nebo ve kterých už nechodíme. Ale často se se svými věcmi nechceme rozloučit anebo si říkáme, že se nám ještě někdy mohou hodit a jen je potřebujeme nějak vhodně uložit a uschovat. Abychom ušetřili místo a využili prostor v místnosti, kde chceme věci uschovávat, ať už je to někde na půdě, v dílně nebo garáži, musíme využít prostor až ke stropu a k tomu potřebujeme stohovatelné boxy nebo krabice. Uskladňovat věci do krabic je běžná věc, ale otázkou je, jaké zvolíte krabice. Papírové krabice jsou vhodné do absolutně suchého prostředí, ale pokud budete své věci mít na místě s vyšší vlhkostí vzduchu je lepší zvolit krabice plastové.

krabice

Plastové stohovatelné boxy je lepší než papírové krabice i z hlediska pevnosti. Pokud jsou věci, které chcete uskladňovat těžší, papírové krabice, kterých dáte několik na sebe, nemusí váhu unést a rozhodně není vhodné je stohovat. Udělat jednou za čas velký úklid, probrat a hlavně pročistit náš domov je způsob, jak neproměnit náš byt ve skladiště. A pokud zjistíte, že některé věci nepotřebujete, ale zbavit se jich ještě nechcete, musíte vymyslet způsob, jak je uskladnit do doby, než je zase budete používat.

byt

V domě i bytě se většinou najdou prostory jako sklad, ale není jich mnoho, proto je potřeba využít tento prostor do posledního milimetru a použít stohovatelné boxy, které naskládáte na sebe až po strop. Jen tak využijete prostor skutečně do posledního místečka. Každý byt by měl být hlavně vzdušný. Žádné hromady zbytečností, které do našeho bydlení vnesou chaos a i když budeme mít uklizeno, návštěvě to tak připadat nebude. Když zbytečnosti uschováte, budete mít v bytě více místa a bude mít řád.