Politika

Věříte politickým stranám?

Některým lidem opravdu hodně vyhovuje se bavit o politice a politických stranách. Upřímně nejvíce se o to zajímají lidé staršího věku. Poslední dobou je ovšem vidět vzrůstající tendence i u mladších lidí, kterým už přestává být jedno, co se v našem státě děje. Politické strany velice dobře znají, jak na nás voliče zapůsobit, pokud potřebují naše hlasy. Jen si všimněte, když se blíží volby, tak jsou všude plakáty s různým druhem slibů, které nás mají utvrdit v tom, že je nejlepší volit právě tu konkrétní stranu.
Politik - kreslený řečník
Můžeme sledovat i různé debaty v televizi, nespočet různých článků, které vycházejí v novinách. Je potřeba si uvědomit, že nás tyto strany chtějí ovlivnit proto, abychom je doopravdy volili. Můžeme jim věřit, že udělají to, co slíbí? Pokud se podíváme na různé příklady z minulých let, tak je potřeba jejich sliby brát opravdu s velkou rezervou. Mnoho z věcí, které si myslím, že se konečně změní, tak na konec zůstane stejných. Naopak často zjistíme, že se najednou začnou dít věci přesně opačného rázu, tedy dokonce proti nám. To, co se nám slíbilo, už najednou neplatí. Stává se to dost často. Hodně lidí v našem státě politickým stranám nevěří, také o tom kolikrát svědčí účast ve volbách, která není zrovna vysoká. Lidé už totiž neví, koho mají volit, aby to bylo lepší.

Politika v kostičkách

Politické strany vnímáme dost negativně. Nemluvím ze své zkušenosti, mám určitě strany, kterým věřím a zatím se mi jejich působení není. Dnes ovšem hodně z mých kamarádů a známých nevěří a nechtějí chodit k volbám. Hlavně za situace, když vidí, co se nyní v našem státě děje. Hodně z nich nechápe, kdo pořád určité politické strany volí, a to nechápu ani já. Bohužel lidé jsou nepoučitelní. Vyjdou najevo různé aféry, ale někteří jsou opravdu snad slepí a stále té politické straně věří. Myslím, že důvěřovat je velice silné slovo. Můžeme jen doufat, že alespoň něco slíbí. Je potřeba se poučit, jak se které strany chovají a jestli dodržují alespoň něco ze svého programu. Bohužel v posledních letech jsou jenom takové sladké řeči, když potřebují naše hlasy. Následně vidíme, že peníze si hrabou jen pro sebe a pro nás nic moc nedělají. Je to velká škoda, mohlo by to tady vypadat úplně jinak. Proto velice dobře přemýšlejme o tom, koho budeme nakonec volit a koho ne.