Byt

Větrání bytů

Ať už žijete v bytě, který má velké místnosti, nebo v bytě, který má místnosti malé, měli byste si alespoň jednou za den vyvětrat po celém bytě. Všeobecně je známo, že čerstvý vzduch osvěží tělo, nebude tak unavené a nabudí se.

Už ve škole bývala otevřená okna, když se učebna rychle vydýchala, nebo tam předtím byla jiná třída, po které ona učebna nyní nevábně voní. Je to díky vydýchanému prostoru, v kterém si sice zvykneme během chvilky, ale naše tělo s tím musí bojovat více.
otevřené okno, vzduch, balkón

Nejlepší to je v době léta, teplejších dnů, kdy nám nevadí otevření okna delší dobu. Lepší ještě je, pokud jsou v oknech síťky a lze si nechat otevřené okno během nocí. Samozřejmě není dobré mít otevřené okno pořád, pokud je na topení napojené ovládání teploty, které, když zaznamená pokles, automaticky propustí více tepla a začne nahánět více energie, aby se pokoj znovu dostal do požadované teploty.

V uzavřených prostorech se snadno kyslík vydýchá. Je to jako když zůstanete sedět v autě, když na někoho čekáte a není zapnutý motor. Dřív nebo později se začnou mlžit okna právě díky vydýchanému vzduchu v autě. Na stejném principu funguje i vzduch v bytě, ale i kdekoliv jinde.
město, budovy, smog

Odborníci doporučují udělat na pět minut průvan i během zimy, během které se hned každému nechce otevírat okna díky tomu, že v bytě bude zima. Na druhou stranu vám tělo poděkuje, že necháváte dovnitř proudit vzduch.

Nedostatek vzduchu a přílišné vydýchané prostředí může dojít až k bolesti hlavy, pocitu malátnosti a točení hlavy. Rozhodně je lepší v místnosti, kde je větší počet lidí, mít otevřená okna. V zimních měsících je třeba při tom dávat pozor, jelikož se snadněji můžeme nastydnout a řešili bychom toho víc než jen pukající hlavu z nedostatku kyslíku.

Je dobré si provětrat obzvlášť v pokoji, ve kterém spíte. V dobře vyvětraném pokoji se lépe spí, než když je v pokoji těžký vzduch, který jen přitěžuje vašemu tělu. Takže pokud si chcete přilepšit, otevřete si okno alespoň na pět nebo deset minut každý den i v zimě, stáhněte trochu topení, aby se zbytečně po úbytku teploty nenatápělo a uvidíte, že se vám bude spát daleko lépe.