Politika

Vitamíny a živiny pro vaši krásu

Mezi péčí o životní prostředí, děti, a domácnost, musíme také nacházet dostatek času na péči o sebe samé, a to jak po stránce zdravotní a psychické, tak po stránce estetické. Není nic špatného na tom, když se staráte o svůj vzhled, a investujete do sebe čas, peníze a energii. Jak ale na to, a které vitamíny a živiny vám v tomto mohou pomoci?

ženy v trávě

Pružná a zdravá pleť

Naše pleť toho o nás hodně vypoví. Akné, které může poukazovat na špatnou životosprávu a stres, suchá pleť, která vykazuje známky únavy a nedostatečné péče, předčasné vrásky způsobené nedostatečnou pružností a oživeností. O svoji pleť tak musí pečovat jak vnitřně, tak i zevnějšku. Zatímco zevně je důležitá správná hygiena, a hydratace v podobě krémů, a pleťových masek, vnitřně o svojí pleť pečujeme tak, že užíváme dostatečné množství těch správných živin, a vitamínů. Pro mladistvý vzhled je potřeba tělu doplnit kolagen, který je základní složkou pojivových tkání, a naše tělo si jej v pozdějším věku už nemůže tvořit v takové míře, jakou bychom potřebovali. Od věci není ani zelený čaj, který dodává energii a má skvělé účinky na pleť. Dále pak vitamín C, zinek, ale také dostatečné množství minerálů.

tři ženy leží

Pevné a lesklé vlasy

Vlasy jsou rámem naší tváře, a krásný obraz v ošklivém rámu zkrátka tak nějak ztrácí na ceně. Nesprávná výživa může vést k tomu, že vlasy mají tendenci vypadávat, lámat se, jsou suché a poničené. Pro krásné a pevné vlasy jsou základními vitamíny ze skupiny B, které efektivně vyživují vlasy po celé délce, a dodávají jim potřebný lesk. Skvělou výživou jsou pak omega 3 mastné kyseliny, které najdeme v rybách, a některých oříšcích, ale také v kapslích. Není však radno zanedbávat ani jiné živiny a vitamíny, jejichž nedostatek může způsobovat vypadávání vlasů. Mezi ty pak patří například železo, zinek, nebo také hořčík.