Lifestyle

Životní styl

                Od našeho zdraví se odráží hlavně kouření, které má negativní účinky především na náš mozek. Stejně jako nadměrné konzumování alkoholu, obezita, hypertenze a věk. Všechny tyto faktory se podílí na zrychleném stárnutí mozku a nápomoci rozjetí Alzheimerovy choroby. Důležité je tyto nemoci včas podchytit, aby se zabránilo jejich rozvoji. V rámci prevence je dobré tělu dodávat látky v podobě omega 3 mastných kyselin.

Sportující člověk

                Nedávné studie dokázali, že staří lidé s více vitamíny a omega 3 mastnými kyselinami v krvi vykazují lepší mentální funkce, než ti ostatní. Tato studie je unikátní tím, že se specializovala na účinky léku zvaného ACUTIL. „Pokud jde o dietní návyky, je nutno se zmínit o polynenasycených mastných kyselinách, jejichž role je nejprobádanější, ginkgo bilobě, fosfatidylserinu a některých vitaminech,“ uvádí MUDr. Jiří Raboch, DrSc.

                Lidé se zdravým životním stylem většinou cvičí. Jak ale začít? Je několik druhů cvičení, než ale začnete s kterýmkoliv z nich, je dobré znát svou fyzickou kondici a pokud máte nějaké zdravotní problémi, poradit se se svým lékařem.  Pohyb může být rizikový u diabetiků, lidí s bolestmi zad a kloubů, nebo osoby s vysokým tlakem.
Cvičící muž

                Při cvičení je důležitá motivace, ať už se jedná o to, uběhnout maraton, nebo shodit přebytečná kila. Cvičit můžete i tím, že zvýšíte svůj rutinní pohyb (začnete do práce jezdit na kole, místo autem, chodit po schodech, místo používání výtahu apod.), tím zvýšíte výdej energie po celý den a lépe docílíte toho, že si vaše tělo na pohyb zvykne a každým cvičením budete méně unavení. Do rutinního pohybu patří především chůze, zkuste tedy do svého dne zařadit i kratší procházky a postupně je prodlužovat.

                Pokud chcete posilovat, není vůbec třeba chodit do tělocvičny, nebo posilovny. Vlastní posilovací místnost si můžete utvořit i doma, nemusíte ani mít k dispozici celou místnost, stačí jen kousek palcu s podložkou. Dokonce nepotřebujete ani žádné závaží do začátků, bohatě si vystačíte s vlastní váhou, kde postupně navyšujete počet opakování anebo dobu, po kterou cvik provádíte.