Lifestyle

5 věcí, které zkusit na podzim

Netradičně tradiční drak

Pouštění draků k českému podzimu neodmyslitelně patří. Je proto smutné, že tuto aktivitu mnoho dospělých považuje pouze za hru pro děti. Pouštění draků je přitom skvělá zábava. Užijete si podzimní přírodu, protáhnete si svaly, a navíc zažijete i notnou dávku adrenalinu. Vítr vám hvízdá ve vlasech, drak se vám škube v ruce, a vy pomalu sledujete, jak stoupá do výše. Draků je dnes na trhu nepřeberné množství, od jednoduchých modelů až po draky o velikosti menšího rogala, ale největší radost vám stejně udělá drak, kterého si sami postavíte. Stačit vám na to bude trocha papíru, pár tyčí, hřebíčky a kus provazu, kladivo a barvy. Stlučte nebo svažte tyče do kříže, kříž potáhněte papírem, pomalujte, přidělejte ocas a vodící lano, a jste hotovi. Pro pouštění si vyberte místo, které je dostatečně daleko od vysokých stromů, a zejména dostatečně daleko od drátů vysokého napětí. Vypusťte draka, lehněte si do trávy, a relaxujte.
 poučtění

Akrojóga

Běžnou jógu už dnes zná asi každý. Slyšeli jste ale někdy o akrojóze? Akrojóga, jak již název napovídá, je kombinací akrobacie a jógy. Jde o obvykle párové cvičení, které rozvíjí pružnost a ohebnost, ale také spolupráci a důvěru mezi partnery. Protáhnete a posílíte si svaly, vylepšíte si svou rovnováhu, ale také se naučíte věřit druhým lidem a navážete nová přátelství. Na hodinu můžete přijít v páru i sami, vždy se najde někdo, s kým budete moci cvičit. Na začátku hodiny se protáhnete a uvolníte. Poté bude následovat procvičování jednotlivých pozic, s důrazem na plynulost přechodů a správné provedení. Nemusíte se bát, nikdo po vás nebude chtít nic, na co byste se sami necítili, a tempo lekce a obtížnost cviků si můžete přizpůsobit podle sebe. Na závěr se pak opět příjemně uvolníte thajskou masáží.
 

Bojová umění

Potřebujete na podzim spíše nakopnout? Bojíte se za podzimních a zimních nocí chodit sami domů? Na podzim obvykle probíhají nábory do mnoha sportovních klubů a také do mnoha kurzů sebeobrany. Na výběr je dnes z mnoha druhů kurzů, od krav magy přes kick box až po MMA a box. Záleží jen na vás, co od kurzů očekáváte. Chcete-li se především naučit se bránit, jsou pro vás nejlepší kurzy sebeobrany, ve kterých se kromě efektivních technik naučíte i jak napadení předcházet, co dělat když k němu dojde, a jak používat prostředky osobní ochrany. Naopak kurzy kick boxu, MMA a dalších bojových technik jsou zaměřené především na zlepšení fyzické kondice a rozvoj bojových technik.
netradiční druh draka

Dobrovolnictví

Vánoce jsou sice známé svátky dobré vůle, ale pomáhat se dá po celý rok. Porozhlédněte se po vašem okolí, poptejte se v charitách, či zapátrejte na internetu. Děti, senioři, zvířata i další skupiny lidí jistě ocení pár hodin vašeho času týdně. Můžete chodit například na návštěvy do domova seniorů, doučovat děti, či vzít na procházku voříška z místního útulku. Kromě dobrého pocitu ze smysluplně stráveného času získáte i cenné dovednosti a zkušenosti, které vám mohou pomoci například u pracovního pohovoru.  
 

Psaní

Mnoho lidí se při této myšlence zasměje a zavrtí hlavou s tím, že na psaní nemají talent. Nemusí z vás ale být hned druhý Hemingway nebo Dostojevski. Pokud se necítíte na psaní fikce, zkuste si třeba vést deník. Deník vám nejen pomůže zapamatovat si důležité události vašeho života, ale také si utřídit myšlenky a získat duševní rovnováhu. Dalším skvělým nápadem je psaní dopisů. V dnešní době zpráv a emailů udělá rukou psaný dopis většině lidí velkou radost. A dostat barevnou pohlednici, kterou je možné si vystavit například na lednici nebo na nástěnku, to dokáže prozářit i ten nejpošmournější podzimní den.