Produkty

Bubnová míchačka

Hned první věcí by měl být dostatečně výkonný elektromotor, díky kterému je celý buben poháněn. To způsobuje dokonalé promíchání betonové nebo maltové směsi. Dnes již mají míchačky dostatečně silné motory na váhu maximálního množství směsi, takže se také zaměřte na kvalitní zpracování. Přeci jen musí sloužit dlouho a bezproblémově. Nyní jsou napájeny klasickým proudem 230 V, a to ulehčí problémy u starých strojů na 380 V, protože ne každá budova ji má.
stavební práce
Ovšem s 380 V nabídne větší, výkon, takže u větších staveb bude potřeba. Příkon s objemem bubnu se řídí podle toho, kde míchačku budete používat, a hlavně pro jaké účely. Běžnému kutilovi postačí beton zamíchat vrtačkou, ale živnostníkovi nebo firmě určitě ne. K neustálému používání na stavbách volte minimálně 120 litrový buben s příkonem alespoň 500 W. Tyto údaje rostou podle vytíženosti a velikosti stavebních prací. Pro vynikající promáchání mají ještě tvarované lopatky. Dále dbejte na bezpečnost a zpracování. Veškerá elektřina musí být krytá, protože hrozí spadnutí směsi na nechráněnou elektroinstalaci a následný zkrat.
míchačka betonu

HECHT 2117

Jedná se o menší klasickou míchačku s bubnem na 120 l, která se zapojuje do klasické zásuvky na 230 V. Zvládá i napojení na benzínový agregát, což vyřeší situaci staveb bez elektrického přívodu. Převod na otáčení bubnu zajišťuje ozubený litinový hrnec. Uvnitř jsou speciálně tvarované lopatky, které dobře promísí celou směs. Je poháněna silným elektromotorem s příkonem 550 W. Naštěstí má pevný podvozkový rám s kvalitními koly. Tyto parametry zajistí pohodlný přesun celého zařízení. Veškeré elektrické vedení a další prvky jsou chráněny, takže nehrozí zkrat při stříknutí vody. Otvor pro vstup má velký průměr, takže do něj pohodlně vložíte všechny složky. Pro vylití betonu je na straně velké kolo, kterým snadno vylijete směs. Celá se dá rozmontovat a znovu složit, proto je dobře skladná. Na svůj výkon má celkem nízkou cenu. Zaplatíte za ni okolo 4 000 Kč.