Produkty

Elektronický podpis

Díky vzniku elektronického podpisu se usnadnila velká spousta věcí. Tento podpis navíc poskytuje pohodlnost a to zejména komunikací, která probíhají přes email.
Až do minulého roku, jedna známá autorita, poskytovala těm, kteří měli o elektronický podpis zájem, službu na jeden rok zdarma. Bylo navíc možné jej každý rok obměňovat. Na jaře letošního roku začala autorita nabízet dokonce tři varianty elektronického podpisu a nabídku testovacího certifikátu zkrátila pouze na jeden měsíc. I přesto se ale jedná o ideální variantu, jak s tímto podpisem pracovat.
propiska na smlouvě
Pokud bychom měli na pravou míru uvést celou definici elektronického podpisu, pak lze říci, že se jedná o vhodnou pomůcku pro identifikaci v internetovém prostředí, který nahrazuje podpis naší rukou. Je tvořen dvěma klíči. Ty lze rozdělit na primární a veřejné. Veřejný potvrzuje a ověřuje majitele.
Elektronický podpis, který je od autority Sectigo, je podporován e-mailovými klienty. Může se jednat o Outlook, eM Client apod. Je možné jej použít v Office 365. Podpis se vždy vyhotovuje na ověřitelný email. Ověření probíhá zasláním emailu na požadovanou stránku.
V samotné žádosti o elektronický podpis se vyplňují údaje, jako je jméno, příjmení a emailová adresa, na kterou bude certifikát vystavěn. Chybět určitě nesmí ani země. Vše je potřeba vyplnit bez diakritiky.
černá propiska v ruce
Po vyplnění a odeslání formuláře vám prohlížeč vygeneruje již zmiňované klíče. Ty budou poslány do autority. Později vám na email přijde validační email. Tam najdete odkaz, díky kterému budete schopni nainstalovat certifikát. Je potřeba otevřít odkaz ve stejném prohlížeči, kde probíhalo generování certifikátů. Jakmile dojde ke spárování klíče s vašim počítačem, je možné začít elektronický podpis používat a to bez starostí.
Autorita sama doporučuje na systému Windows provádět generování v prohlížeči zvaném Internet Explorer. Pro Mac OS je nejlepší Firefox. V prohlížečích Chrome, nelze provádět generování klíčů pro osobní certifikát.
Jakmile klíč získáte, je potřeba provést kontrolu, jestli je vše v pořádku a váš podpis je funkční.