Produkty

Jaké výhody nabízí mezinárodní kamionová doprava

V dnešní době není problém si například pomocí internetu objednat zboží z druhého konce světa a očekávat, že vám během několika dnů přijde až k vašim dveřím. Na tom, aby se k vám objednaná věc dostala, se hodně podílí mimo jiné také, a to obvykle mnohem více, než jiné druhy. Proč tomu tak je?

kamion5

Není třeba zastírat, že silniční doprava je tou nejpoužívanější jak ve vnitrostátní, tak v mezinárodní přepravě. A není divu, vzhledem k výhodám, které nabízí. Je sice jasné, že v mezikontinentální dopravě si pouze s náklaďákem nevystačíte, rozhodně ne po celou cestu, avšak i přesto hraje i v tomto typu mezinárodní kamionová dopravadůležitou a nezanedbatelnou roli.

Tou největší výhodou, kterou nabízí, je samozřejmě cena. V porovnání s jakýmkoliv typem, ať už vezmeme přepravu železniční, lodní či leteckou, je cena té silniční podstatně nižší. A majitelé firem by byli hloupí, kdyby toho nevyužili.

Asi druhým největším plusem hned po ceně, který tento typ má, je jeho flexibilita. Řidič může vyrazit prakticky kdykoliv, takže není problém, pokud se vyskytne náhlá potřeba akutní dodávky. Také si může vybrat z několika možných tras, a to především s ohledem na předpokládaný provoz i na dopravní nehody, které jsou hlášeny pravidelně v rádiu.

kamion6

Nezanedbatelný je také fakt, že je možná náklad doručit prakticky až ke dveřím příjemce. V naprosté většině případů není nutná žádná překládka, což snižuje jednak náklady a také riziko poškození zboží. Nákladní automobil jej zkrátka dokáže převézt přímo mezi dvěma body, což je něco, co jiný druh nedokáže. Vždy je nutná minimálně jedna překládka, a to v naprosté většině případů právě na kamion.

Není se tedy čemu divit, že nejen naše silnice jsou dnem i nocí brázděny nejrůznějšími nákladními vozy. Ano, může to komplikovat provoz, ale mějme na paměti, že kdyby jich nebylo, stěží bychom si mohli v obchodech koupit vše, co nám tam nabízí.A to za to stojí, ne?