Produkty

Zlepšete si fyzickou kondici skákáním

Pohyb je jednou z nezbytných věcí, které potřebujete k tomu, abyste se nejen udrželi v dobré kondici, ale zároveň neměli až příliš mnoho kilogramů navíc.

Zlepšete si fyzickou kondici skákáním

Není žádným tajemství, že náš národ patří, co se týče obezity na první příčky ve světě. Není se ani čemu divit. Náš jídelníček není zrovna nejideálnější a tučné a sladké pokrmy u našich jídelních stolů pořád hrají prim. Ovšem obezita nevzniká pouze tím, že bychom se špatně stravovali. Nemalý podíl na jejím vzrůstu má i nedostatek pohybu. Valná část obyvatelstva dnes již nepracuje fyzicky, ale u počítačů, které zároveň slouží i jako koníček. Díky tomu se nehýbeme správně nejen v práci, ale ani doma. V podstatě celé dny jen prosedíme.

Trampolína se sítí

Proto, abyste se zbavili obezity, nestačí jen jíst správně, ale zároveň se dát i cvičení. Pravidelným cvičením se můžete zase poměrně rychle dostat do dobré kondice, a i když budete mít nadváhu, budete díky tomu na zdraví ohroženi mnohem méně než jedinci, kteří sice mají stejné BMI jako vy, ale mnoho pohybu nevykonávají. Je celá řada sportovních aktivit, které můžete provádět. V posledních letech zažívá svou renesanci trampolína.

Jednoduché i složité cviky

Vzhledem k tomu, že tento cvičební nástroj používají v současnosti hlavně mladší ročníky, myslí si většina dospělých, že skákání je hračka a vlastně se nejedná o pohyb, který by byl, jakkoliv užitečný. V tom se ale hodně mýlí. Trampolína je dnes již tradiční doplněk tělocvičen, jen se málo využívá. Věřte, že když ji budete používat správně, dlouho na ní skákat nevydržíte. Alespoň ne ze začátku. A to je řeč pouze o jednoduchých cvicích, které by měl zvládnout každý. Složitější sestavy jsou daleko náročnější a zvládnou je pouze zkušení cvičenci.

Trampolíny v betonu

Bezpečnost je prioritní

Pokud se už trampolínu rozhodnete koupit, měli byste si k ní pořídit i všechno potřebné vybavení. Zvláštní důraz byste pak měli brát na ochranné prvky typu ochranná síť na trampolínu. Bez sice můžete cvičit také, ale vystavujete se riziku pádu na zem, což nemusí být nic příjemného ani bezpečného.