Produkty

Je dobré provádět i elektrorevize spotřebičů?

Dnes by se dalo takřka bez nadsázky říci, že jsme se stali na elektřině závislými. Koneckonců, stačí se jen podívat okolo sebe a uvidíme, kolik věcí okolo nás potřebuje ke svému fungování elektrický proud, ať už ze sítě nebo z baterie.

Je tedy pochopitelné, že bychom o elektroinstalaci měli pečovat, abychom její životnost co nejvíce prodloužili, a abychom předešli případným problémům. Koneckonců, nikdo z nás nechce být v horkém létě bez ledničky či mrazáku.

blog2

I z tohoto důvodu se provádí pravidelné prohlídky elektroinstalace nejen venku, ale i v bytech. A je jasné, že tyto mohou předejít mnoha problémům. Avšak elektrické vedení nenajdeme pouze v síti, nýbrž i ve výše zmíněných spotřebičích. A i zde se může poměrně snadno stát, že se porouchá.

Ve skutečnosti je zde pravděpodobnost ještě vyšší, neboť s nimi manipulujeme. Je tedy větší možnost, že se některý z drátů uvolní. Není tedy divu, že odborníci doporučují nechávat provádět také pravidelné elektrorevize spotřebičů.

Většině lidí toto přijde zbytečné, koneckonců na rozdíl od elektroinstalace v domácnosti, která funguje i desítky let, tyto spotřebiče mají obvykle životnost okolo dvou až pěti let. Se současným rychlým vývojem technologií a tím i rychlým zastaráváním techniky se pak i zároveň vyplatí koupit nový výrobek, než dát opravit ten starý.

elektrikar4

Můžeme se tedy ptát, k čemu nám tyto prohlídky vlastně budou. Odpověď pak zní, že i když se to nezdá, mohou předejít mnoha problémům. Nejde zde jen o nefunkční spotřebič – to je koneckonců to nejmenší. Snadno může dojít k tomu, že osoba, která s ním bude manipulovat, dostane elektrický šok. Navíc je zde nebezpečí požáru, a to se rozhodně nevyplatí podceňovat.

Je tedy vidět, že i tyto prohlídky mají svůj význam. I když se nám mohou zdát zbytečné, je potřeba si uvědomit, že rozhodně mají svůj účel, a že jejich podcenění může mít nepěkné následky.