Produkty

Kde využijeme zatloukací pozinkovaný trn


Mnoho lidí chce mít na své zahradě nějaký přístřešek. Může se jednat o jednoduchou kůlnu, altánek, či jen obyčejnou pergolu. To vše samozřejmě můžeme koupit již hotové, avšak mnoho z nás preferuje si je postavit sami, a to z mnoha důvodů.

Tím prvním je fakt, že se najdou lidé, které tyto práce zkrátka baví. Chtějí, aby po nich něco zůstalo, a mají radost, pokud mohou něco užitečného vytvořit. Někoho takového najdeme prakticky v každé rodině, takže je velmi pravděpodobné, že se to bude v nějaké formě týkat i vás.

jednoduchý dřevěný přístřešek

Dalším, a pravděpodobně tím hlavním, důvodem jsou finance. Pokud chceme kvalitní výrobek, pak musíme být připraveni zaplatit poměrně velkou částku. A tu zdaleka ne každý má. Je tedy pochopitelné, že zvolí levnější variantu – koupí si jen materiál a stavbu provedou sami.

K tomu ovšem nestačí jen dřevo a hřebíky. Jsou potřeba i jiné věci, nad kterými běžný člověk ani nepřemýšlí, neboť ani netuší, že jsou téměř nezbytnou součástí projektu. A jednou z nich je i zatloukací pozinkovaný trn pergoly-trutnov.cz.

Jedná se v podstatě o dutý kolík s krychlovou hlavou, ve které jsou otvory pro šrouby. Funguje to tak, že trn zatlučeme až po hlavu do země, a do oné hlavy vložíme dřevěné břevno, obvykle rohovou část altánu či pergoly, a zde ji upevníme za pomoci hřebíků.

klasické dřevěné posezení

Tento systém je v podstatě náhradou budování betonových základů, a dlouží k tomu, aby nám stavbu silnější vítr nepřevrátil či neodnesl. A to je poměrně důležité, když vezmeme v úvahu, jaké vichry mohou vanout zvláště při bouřkách.

Samozřejmě je jasné, že tento způsob není tak spolehlivý, jako zabetonování, avšak je mnohem levnější a také podstatně méně pracný. Navíc v naprosté většině případů naprosto postačuje. Není tedy divu, že je tak často využíván.

Pokud tedy budete někdy stavět podobnou stavbu, pak je to jedna z možností, kterou máte, a je rozhodně dobré ji zvážit.