Produkty

Pravidla, kterých bychom se měli řídit při zařizování studentského pokoje

Zatímco žáci základních a středních škol už nějaký ten týden poctivě zapojují svoje mozkové závity, studenti vysokých škol si ještě mohou nějaký ten den od učiva odpočinout. Pokud i vy potkáváte každý den vaší dospívající ratolest, která odpočítává každý den, kdy se bude moci osamostatnit a odstěhovat na kolej či první studentský byt, jistě propadáte beznaději. Co teď? Zvládne vůbec samostatné bydlení, bude pravidelně jíst a chodit čistě oblékaný, když doma neumí ani zapnout pračku? Buďte v lidu, podobně smýšlí každý rodič, jehož ratolest jde prvním rokem na vysokou školu. Pokud tedy i vy doma máte čerstvého vysokoškoláka, jistě se vám pár rad do začátku bude hodit.

první dny

Sice je pravda, že odchodem ze střední školy a nástupem právě na vysokou se mnoho věcí v životě nejenom vašeho dítěte, ale i vašem mění. Ve většině případů totiž vaše ratolest už nebude co den jezdit do školy a ze školy, ale využije příležitost osamostatnit a najít si kolej, případně svůj první byt. Váš potomek sice zprvu může namítat, že je už dospělý a vše zvládne sám, ovšem pomoc při stěhování a vaše cenné rady jistě neodmítne.

Kvalitní spánek je základ

Co si budeme povídat, zázemí většiny studentských pokojů není nijak komfortní. Soustředění do jisté míry ovlivňuje právě prostředí, ve kterém se nacházíme, ale také dostatek kvalitního spánku. Ještě předtím, než se ale rozhodnete s sebou na kolej odvézt postel i s matrací, se přesvědčte, jaké vybavení takový studentský pokoj nabízí. U většiny studentských kolejí je ovšem vybavení pokojů téměř totožné: postel, noční stolek, psací stůl, židle a skříň, toť vše. V takovém případě se vyplatí zainvestovat pouze do kvalitní matrace, která nahradí tu stávající, léty zasloužilou.

zdlouhavé učení

Důležité je krom spánku i kvalitní osvětlení, kterého v stísněných prostorách studentských pokojů nebývá dostatek. Řešením může být plnospektrální led pásek, který dokáže spolehlivě imitovat přirozené denní světlo.