Produkty

Proč se lidé tak často zajímají, jak stáhnout YouTube video


Není pochyb o tom, že server YouTube je jednou z nejnavštěvovanějších internetových stránek. A není divu, na své si zde přijde skutečně každý. Můžeme zde totiž najít videa na jakékoliv téma, které nás zajímá. Jsou zde počítačové hry, kuchařské recepty, nejrůznější návody a mnoho dalšího. Samozřejmě ne všechna videa jsou stejně kvalitní, avšak k tomu, abychom taková poznali, nám obvykle slouží hodnocení, která u nich najdeme, stejně jako komentáře uživatelů.

I přes jejich dostupnost však mnoho lidí přemýšlí, jak stáhnout YouTube video, ať už do počítače či do mobilního telefonu. A má to samozřejmě svůj důvod.

youtube2

Tím prvním je, že jej chtějí mít k dispozici kdykoliv a kdekoliv, klidně i na místě, kde jsou bez připojení k internetu. Nebo si stáhnou písničku a chtějí ji poslouchat třeba na cestách, aniž by museli neustále čerpat data, případně ji chtějí zařadit do svého playlistu.

To však nejsou jediné důvody. Vždy je totiž možné, že autor své video z nějakého důvodu smaže. Může se jednat o jedno video, případně může smazat celý svůj kanál. Ať tak či tak, pro ostatní uživatele to znamená to, že se na dané video již nepodívají.

Samozřejmě mnoho společností vychází těmto potřebám vstříc. Existují proto nejrůznější programy či webové stránky, které nám stáhnutí těchto videí umožní. Navíc si i můžeme vybrat, v jakém formátu se nám uloží. A to je dobře, neboť snad žádný přehrávač nepodporuje všechny formáty. Můžeme si tak vybrat ten, který pro nás bude nejvhodnější.

youtube3

Ovšem při výběru způsobu, jakým dané video stáhneme, je potřeba určité opatrnosti. Je totiž faktem, že zdaleka ne všechny tyto programy jsou důvěryhodné. Některé z nich mohou obsahovat například viry, které mohou následně infikovat váš počítač či mobilní telefon. A to je rozhodně něco, co nikdo z nás nechce.

Proto, pokud si chcete některé z mnoha videí stáhnout, raději nejdříve daný program prověřte. Pak budete mít jistotu, že dostanete to, co chcete.