Produkty

Test, který přinese odpověď

Není třeba zdůrazňovat jak je kolem nás napjatá situace a v podstatě neviditelnost koronaviru se šíří poměrně rychlostí blesku. Dnes už je těžké určit, kde se člověk nakazil, případně kdo další to může ještě přenášet, protože v podstatě nemá žádné příznaky. Není divu, že se přistoupilo na hromadné testování firemních zaměstnanců. Také to přineslo během března poměrně zajímavé výsledky. A samozřejmě to otevřelo i další možnosti, že si testy na přítomnost virového antigenu může provést úplně každý. Není totiž problém si zakoupit antigenní test, který je určený buď pro odběr ze slin, nebo z nosu. Je pravdou, že do nosu se nikomu moc nechce strkat odběrový materiál, protože se jedná o bolestivý zásah, ale v tomto případě to není tak dramatické.

hromadný odběr

Odběry z nosu vůbec nebolí

Pokud si sami koupíte antigenní testy z nosu, tak součástí balení je předně letáček, kde budete postupovat podle návodu. Rozbalíte sadu a připravíte si do zkumavky roztok. Nemusíte experimentovat, stačí do zkumavky vytlačit přiloženou kapsli. Teď se pořádně vysmrkáte a odběrovým tamponem provedete stěr, ale není třeba až z nosohltanu, naopak bezpečné výsledky lze získat pouhým zasunutím tak 2-3 cm od nosní dírky. To vůbec nebolí a ani to nezpůsobí jiné problémy.

výtěr z nosu

Odběrový materiál z nosu vložíte do zkumavky a promícháte s roztokem. Poté nasadíte kapátko a připravíte si poslední a důležitou součást testu, která vyhodnotí výsledek. Na kazetě je jamka, do které stačí kápnout 3 kapky a necháte působit tak 10-15 minut. Teď již jen můžete pozorovat, co se vlastně děje. Dvě čárky znamenají jistý problém a vypadá to, že vás budou čekat další odběry, tentokrát pod odborným dohledem. Nicméně potěšující je, že se antigen zjistí v nosním stěru již během akutní fáze infekce, tudíž se dá skutečně předejít i nejhoršímu. Samotestování je velmi přínosné a skutečně lze tak ovlivnit šíření nákazy a zvyšování dalších čísel v počtu nakažených.