Produkty

Trekové boty do každého terénu

Vhodný výběr obuvi je zcela jistě závislý také na příležitosti, pro kterou bude určena. Pokud se chystáme na nějakou významnou společenskou akci, pak asi trochu toho nepohodlí přetrpíme. Kde by ale měly boty vynikat především pohodlím a maximálním komfortem, jsou volnočasové aktivity. A to zejména v tom případě, pokud se chystáte na náročnou túru.

trekové boty

  • Ideálním řešením jsou trekové boty, které jsou přímo navržené a vyrobené do náročného prostředí.

Turistické a trekingové boty musí mít totiž hned několik zásadních vlastností. Nejen, že musí dokonale sedět, ale také se v nich nesmí noha v žádném případě potit nebo mrznout. Noha musí být prostě po celou dobu v suchu a v teple.

Výběr trekových bot

Outdoorové boty jsou vyráběné ve všech variantách. Najdete tu tedy to pravé jak pro dámy, tak i pro pány a vhodně na cesty obout můžete pochopitelně i své ratolesti. Výhodou při výběru trekových bot je také to, že si můžete konkrétní vzor vybrat podle toho, jak náročným jste turistou a také podle ročního období, ve kterém se na své cesty chystáte.

  • Trekové boty jsou rovněž rozdělené podle výšky komínu.
  • Zvolit tak můžete ze dvou základních variant.
    1. kotníkové
    2. nízké

Nízké trekové boty jsou určené na méně náročnou turistiku nebo také pro možnost cestování na kole,kde zajistí maximální pohodlí. Jsou také lehčí nežli vysoká varianta. Vysoké trekové boty bychom měli volit při náročném terénu. Lépe totiž ochrání nohu před podvrtnutím a dalšími nepříjemnými úrazy. Mohou také zabránit například uštknutí zmijí.

boty trekové

  • Veškeré nabízené trekové boty mají ale jednu společnou vlastnost.
  • Prošly náročným testováním a dlouholetým vývojem.

Výsledkem tohoto procesu je splnění předepsaných norem a v mnoha případech i jejich překonání. Vývojový proces ale nepolevuje, a tak jsou trekové boty stále kvalitnější.