Produkty

Vyzkoušejte křehké, křupavé výhonky plné vitamínů!

Také i vám učarovala chuť křehkých, křupavých klíčků? Možná jste je ochutnali u přátel, objevili jste je v salátu v restauraci anebo třeba v hlavním jídle ve vietnamském bistru. Ať už jste však na ně narazili kdekoli, tak pravda je, že stojí za to je znovu vyzkoušet, ideálně se pustit do jejich pěstování. Tím spíše, že napěstovat si bohatou úrodu křupavých výhonků je maximálně snadné.
Vlastně k tomu nebudete potřebovat nic speciálního a jistě sami uznáte, že získat hromadu zdravé zeleniny za pár korun se v dnešní době jen tak někomu nepodaří. A pokud jde o klíčky, tak každý z nás se může stát úspěšným zahradníkem.

řeřicha

Jediná investice, kterou je vhodné v tomto směru udělat, je pořízení nádoby na klíčení semínek. Ve specializovaném obchodě s potřebami pro klíčení semínek seženete za několik sto korun jak speciální sklenici na klíčení, tak stohovatelné misky na klíčení semínek. V první řadě je proto dobré se rozhodnout, zda chcete klíčit vždy jen jeden druh semínek najednou anebo se pustit hned do klíčení několika druhů semen najednou. Pokud si chcete napěstovat opravdu bohatou úrodu klíčků, tak se vám jednoznačně vyplatí vsadit na stohovatelné misky na klíčení, které můžete stavět na sebe v libovolném počtu.

radix

Pak už zbývá pořídit si semínka, a to je vše, co budete potřebovat k revoluci ve vašem stravování, protože si můžete být jisti tím, že klíčky váš jídelníček obohatí o pořádnou porci vitamínů, enzymů a minerálních látek, a tím ještě výčet zdraví prospěšných látek, které čerstvé výhonky obsahují, zdaleka nekončí.
K tomu si můžete vybírat z pestré palety chutí, ať už dáváte přednost těm kyselkavým, nasládlým anebo pikantním. Klíčky jednotlivých druhů rostlin se liší https://www.kosmas.cz/knihy/121812/cim-se-lisi-tato-noc/ také barvami, velikostí a křupavostí. Jisté tak je, že si mezi nimi jistě vyberete i vy a rozhodně se vám mladé výhonky rostlin jen tak nepřejí.