Lifestyle

Co dělat pro lepší pocit z rána?

Ať už se považujete za ranní ptáče, nebo byste raději celou noc proflámovali, vždy se dá na rutině něco zlepšit. Pokud stojíte o její posunutí na vyšší úroveň a chcete, aby Vaše první denní otevírání očí provázel úsměv na tváři, zde naleznete několik tipů, na co se zaměřit.budík v posteli.jpg
Nastartujte se dostatečným přísunem vody do Vaše organismu. Nezáleží na tom, zda jste zvyklí do sebe lít hrnek čaje, v klidu si vychutnávat šálek kávy nebo během jitra popíjíte sklenku vody. Pro aktivování metabolismu, získání přijatelného množství tekutin a jakožto signál pro mozek poslouží jakýkoliv nápoj od klasického kakaa po ovocný džus.
Rozplánujte si následující aktivity. Čeká-li Vás perný den, věnujte pár minut promyšlení vhodného rozvržení. Časový harmonogram Vás psychicky připraví na následující události a umožní Vám seřadit si činnosti do uspokojivého pořadí. Včasným stanovením rozvrhu se tedy vyhnete následnému stresu z nepřipravenosti.
Motivujte se! Zahlcením hlavy negativními myšlenkami si přivodíte pouze nepříznivé faktory. Pozitivním přístupem nic nezkazíte, naopak kladně ovlivníte svou mysl a budete se hned cítit líp. Berte každý sebenepříjemnější tón zazněný z Všemi nenáviděného budíku jako novou příležitost jít učinit svůj život lepším a sebe šťastnějším.
Snídejte. Ačkoli poměrně výrazná část populace tento krok opomíná, pokud do sebe dostanete alespoň malý pokrm již v brzkých hodinách, zanechá ve Vás skvělý účinek po celý den.východ Slunce – první paprsky.jpg
Ustelte, pokliďte si. Jestliže se nevyhnete ani pro mnohé nepříjemným úkonům v podobě zredukování chaosu v místnosti a upravením postele do reprezentativní formy, bude Vám dodán dojem produktivity ve větším měřítku. Pravděpodobně tak až do návratu zůstanete podníceni k vykonávání bonusové práce a tento popud předčí lenost.
Perfektní duševní stav již od samého probuzení může podpořit přínosné dění až do opětovného ulehání, proto kladení důrazu na atmosféru hraje důležitou roli.