IT

Proč rozhodně nepoužívat aplikace na úpravu vzhledu?

V posledních letech se stalo doslova hitem převádění přirozených fotografií do lichotivější podoby. Internet nabízí řadu placených i zdarma zprostředkovaných aplikací, které si automaticky poradí s různými nedokonalostmi, barevnou nevyrovnalostí, nebo si sami můžete korigovat množství změn jimi provedených. Od štíhlejšího pasu, bělejších zubů, objemnějších vlasů a symetrického obličeje, až po široká ramena a vyhlazenou pleť. Na to vše se zaměřují. Proč by však tento trend měl rychle skončit a z jakých důvodů byste se mu měli maximálně vyhnout?

obrazovka mobilního telefonu s upravenými fotografiemi na sociální síti

V první řadě při jakémkoliv počtu korekcí dochází ke zkreslování reality. Lidé na sociálních sítích Vás následně soudí dle obrázku, který si vytvořili na základě nerealistických fotografií. Vaši blízcí mohou změny zanedbat, nicméně jakmile se poté setkáte s novou osobou, která předtím zhlédla Váš profil, reakce může být značně neadekvátní Vašim potuchám, neboť její vize a očekávání se nenaplní. Rozdíly jsou znát i při menších zásazích, u větších však naprosto nepřehlédnutelné. Pokud je pro Vás užívání podobných programů nevyhnutelné, vyvarujte se násilně viditelným a strojeným přechodům z originální verze.

Velmi důležitá v dnešní době je smířenost s vlastní vizáží a její akceptovatelnost. Pakliže si budete přizpůsobovat snímky pravidelně, o to více podpoříte touhu v odlišnosti od svého opravdového zevnějšku. Nespokojenost a neschopnost přijmout skutečnost může zapříčinit špatný vnitřní pocit a vy tak dál nabývat nežádoucího domnění, že Vaše nedostatky přesahují běžné normy.
pořizování selfie

Jestliže jste přesvědčeni, že ani síla médií a dopad takových úprav na Vaše cítění a postoji k svému já nebude mít sebemenší vliv, obracejte se na podobné aplikace plné vymožeností nabízející přeformulování postavy i tváře v rozumné míře, a především je nenechte Vás pohltit a naplnit pochybnostmi a nejistotou o kráse každého jedince.