Produkty

Kam se zeolitem

Zeolit je přírodní hornina vulkanického původu, která se dnes velmi dobře prodává vzhledem k jeho nízké ceně a zároveň mnoha způsobům efektivního využívání.

Dětem na pískoviště – zeolit absorbuje různé pachy a toxiny z ovzduší, takže tím může přispívat i k větší pohodě na dětském hřišti. Jemnozrnný materiál dobře poslouží dětem na hraní, a může klidně jít o zeolit vyřazený z vašeho filtračního okruhu v bazénu.

dětské pískoviště

Filtrace – když už jsme se tu o filtraci zmínili, měli bychom jí rovněž vyzdvihnout. Se zeolitem https://www.chlorito.cz/zeolit-do-piskove-filtrace je filtrování vody snazší a efektivnější, je to dáno vnitřní sítí drobných chodbiček a schopností pohlcovat amoniak a jiné toxické dusíkaté látky. S tímto minerálem lze nahradit klasický filtrační písek.

Zápachy v domácnosti – úspěch můžete slavit i tam, kde potřebujete odstranit nepříjemné pachy, jako jsou plísně, hniloba nebo odér z obuvi, odpadkového koše nebo z toalet pro domácí zvířata. Pro tyto účely se prodává zeolit velmi úspěšně.

písek na pláži

Perfektní masážní materiál – v dnešní době slaví velký úspěch bosonohé chodníčky, budují je různí nadšenci v přírodě a dokonce i ve městech. Jejich součástí bývá mnoho různorodých přírodních materiálů, které stimulují reflexní plošky na chodidlech a tím zlepšují naše zdraví. Zeolit o různé hrubosti od nejjemnějších zrnek až po větší kamínky může být perfektní masážní pomůckou.

Dekorace – své místo najde i na zahradě jako dekorativní obsyp kolem domovní fasády, na chodníčcích, v blízkosti jehličnanů a skalniček.

Přídavek do substrátu – tam se používá velmi často, např. u sukulentů a rostlin, kterým vyhovuje prodyšnější půda. Můžete jej zároveň využít i pro pěstován zeleniny na zahradním záhonu.

Prokypření trávníku – při výsadbě trávníku se rovněž může použít, v zásadě kdekoli, v jakémkoli terénu, na rovině i ve svahu, zlepší se tím propustnost travnaté plochy pro zálivku i příjem živin.